Kui olete jälginud interneti turvalisuses toimunud muutusi, võisite kuulda, et uuemad brauserid hakkavad HTTP-d kasutavaid veebilehti märkima ebaturvalistena. Enamus firmasi pole sellele väga palju mõelnud, ning väga vähesed on viitsinud sellega tegeleda, kuid nüüd, kui tähtaeg on juba horisondil, pole mõtet vältimatuid muutusi ignoreerida.
Antud meetmete rakendamine on olnud järkjärguline ning lõputähtaega on mitmeid kordi edasi lükatud, kuid vastavalt Google 8. veebruari teadele tuleb teil turvastada kõik oma veebilehed — mitte ainult need mis vajavad sisselogimist — SSL sertifikaadiga Chrome 68 välja tuleku ajaks.
Alates 2018 aasta juulist hakkab Chrome hoiatama HTTP veebilehtede külastajaid lehekülje ebaturvalisuse kohta. Kuigi nõuanne pidi algselt kehtima lehekülgedele, mis vahendasid krüpteerimata paroole või isikuandmeid sai sellest üldine regulatsioon, millele ei tule erandeid. Usume, et teil ei oleks soovi, et külastajad näeksid teie leheküljele saabudes esimese asjana midagi sellist:
Miks just HTTPS?
HTTP on aastaid internetikasutajaid ausalt teeninud, kuid kahjuks, vaadates tänapäevast küberkuritööga ääreni täidetud veebi, on sellel üks väga oluline probleem — see ei ole turvaline. See tähendab, et edastatavaid andmeid on võimalik varastada või kuritegija soovi kohaselt muuta.
HTTPS on turvaline ning näidates lehekülje aadressis https:// annab leheküljel viibijatele teada, et andmed on tõesti krüpteeritud ning et server kaitseb edastatud andmeid. On üpris kerge aru saada, miks brauserid on viimasel ajal hakkanud seda lehekülgedelt nõudma.
Kuidas ma saan endale HTTPS-i?
HTTPS tuleb koos SSL sertifikaadiga — mida varem te seda oma lehekülgedele peale panete, seda parem. Õige SSL sertifikaadi valimine võib olla keerulne, kuid meie oleme valmis teid teie valikus aitama. Meie süsteem aitab teile võrrelda erinevaid sertifikaate ning valida endale kõige sobivam ja soodsam viis oma lehekülg 1. juuliks 2018 turvastada.